piątek, 31 sierpnia 2018

134 gatunek Odry: CHA HIA

Błota Bukówki po raz kolejny w tym sezonie podarowały nam nowy dla nas gatunek, o wesołym kodzie CHA HIA. To sieweczka obrożna (Charadrius hiaticula), złapana w sieć siewkową.
Jest to 134 gatunek dla zespołu Odra, 104 dla Obozu Bukówka (i już czwarty nowy w tym sezonie). Szczęśliwym obrączkarzem została Ola Wasińska.


Jest to pierwszy przedstawiciel rodzaju zaobrączkowany przez zespół Odra (a tym samym pierwszy na naszym obozie). Spodziewaliśmy się najpierw częstszej w naszym regionie sieweczki rzecznej, jest to więc bardzo miłe zaskoczenie. Dodać należy, że ani sieweczka rzeczna, ani obrożna, nie były tej jesieni obserwowane na błotach zbiornika.


Pozostaje nam życzyć sieweczce udanej dalszej podróży na wybrzeże Morza Śródziemnego. Z tego co wiemy nie jest to gatunek łowny w żadnym z krajów, przez które może potencjalnie przelatywać, ale łowiectwo to niestety nie jedyne zagrożenie dla ptaków wędrownych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty