piątek, 3 sierpnia 2018

Buka zaprasza na sezon 2018!!

Obóz Bukówka 2018 (4 sierpnia - 20 października)


Buka 2018 rozpocznie się w sobotę 4.08.2018 i potrwa mniej więcej do 20.10.2018. W weekend 4-5.sierpnia będziemy rozbijać obóz, odławianie ptaków rozpoczniemy pewnie od poniedziałku 6.sierpnia (może jak się uda to od niedzieli).
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się. W kwestiach organizacyjnych nic się nie zmieniło, zgłoszenia nadsyłajcie na adres obozbukowka@gmail.com.

Przypominamy, że na obozie panują warunki „polowe”. Załoga obozu śpi w namiotach, do dyspozycji jest również duży namiot kuchenno-socjalny, wyposażony w piecyk, kuchenkę gazową, podstawowe naczynia i sztućce. Nie ma dostępu do bieżącej wody (nie licząc rzeki) ani elektryczności. Gotujemy wspólne obiady, obowiązywać będzie składka na jedzenie (podana w mailu z innymi szczegółami organizacyjnymi dla osoby zgłaszającej się).

Lokalizacja obozu - w mapach Google „obóz Bukówka, Lubawka”.

Kto może przyjechać na obóz?
Praktycznie każda osoba, będąca gotowa na spanie w namiotach w czasem niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zdolna do przeżycia bez bieżącej wody, stałego dostępu do elektryczności i innych wygód współczesnego świata. Nie trzeba być ornitologiem, nie trzeba nic wiedzieć, wystarczą dobre chęci i humor. Nie ma przeszkód, aby przyjechać z dziećmi (o ile rodzice zadeklarują pełną kontrolę nad nimi). Dzieci do 16 roku życia mogą przyjechać tylko pod opieką osób dorosłych. Osoby niepełnoletnie (po ukończeniu 16 roku życia) mogą wziąć samodzielny udział w obozie za zgodą rodziców, których prosimy o wypełnienie przygotowanego oświadczenia.
Warunkiem który trzeba spełnić, żeby wziąć udział, jest dobre nastawienie i chęć udziału w czynnościach wykonywanych przez zespół badawczy – mamy tu na myśli również codzienne zajęcia obozowe takie jak wspólne gotowanie, przygotowywanie drewna do kozy, itp..
Jeśli chodzi o doświadczenie, to zdobywa się je w trakcie pobytu na obozie. Wszystko wytłumaczymy i pokażemy jak obchodzić się z ptakami. Życie obozowe kręci się wokół "obchodów" (kontroli sieci ornitologicznych), wykonywanych co godzinę od 6:00 do 21:00 oraz przyniesionych do obozu ptaków. W międzyczasie jest okazja, żeby się poznać, porozmawiać, zjeść, umyć, coś poczytać 😉 Oczywiście jeśli liczba ptaków jest nieduża i jest na to czas. Zdarza się, że obrączkowanie ptaków zajmuje cały czas między obchodami (co może się przytrafić nawet cały dzień tzw. „nalotu” ptaków lub w deszczowy dzień).

Gorąco zachęcamy do przyjazdu obrączkarzy!! Są miejsca dla kierowników.

Zapraszamy w imieniu Buki i przypominamy, że za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/ppddgf można w tym roku wesprzeć obóz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty