piątek, 12 października 2018

Pentada 56 (03-07 października 2018)


Modra ściana płaczu jeszcze nie nadeszła. Czekamy.
W tej pentadzie zaobrączkowaliśmy 189 ptaków, z 25 gatunków, a skontrolowaliśmy 70 ptaków z obrączkami, w tym 5 "kontroli". Najciekawszą był potrzos zaobrączkowany w sezonie 2012! Doszły dwa kolejne gatunki dla sezonu: JER (72-gi) i DZIĘCIOŁ ZIELONY (73-ci). Złapał się kolejny fenologiczny trzcinniczek - 5.października oraz lubiane przez wszystkich sowy :D (dwie uszatki).


Pierwsza dziesiątka gatunków w tej pentadzie:
1) pierwiosnek (71)
2) rudzik (34)
3) trznadel (13)
4) strzyżyk (11)
5) modraszka (9)
6) czeczotka brązowa i śpiewak (6)
8) czyż (5)
9) bogatka, kapturka i zięba (4)

Rzuca się w oczy nietypowy skład dominujących gatunków - najbardziej zaskoczył nas trznadel, który do tej pory był w naszym obozie gatunkiem regularnie, ale bardzo nielicznie chwytanym.Obrączkarzami w tej pentadzie byli: Paweł "Groszek" (PGR), Gosia (GPT) i Wujek Smyk (BSM). W załodze pracowali: Kwachu, Ela K., GPT, Klaudia W., Piotrek R., Szymon, Gosia S. (+ siostra Marysia i tato Piotrek), Maciek F., Ela C., Darek, rodzina Drożdżów (Iwona, Jacek, Lusia i Kajko).
Oprócz testów gównusiów (o czym za chwilę) furorę w obozie zrobiła siedząca na suchym obchodzie, nie zwracająca uwagi na załogę i liczną wycieczkę USZATKA, która być może złapała się następnego ranka (złapały się dwie, nie wiadomo, która siedziała wcześniej nad naszym obchodem ;) )

Gdy kierownik się nudzi ;)
Pod rządami kierownika PGR przeprowadzono na obozie test "gównusiów", czyli najgorszych orzecho podobnych kremów (z dyskontów), doskonale sprawdzających się w trudnych warunkach obozowych. W teście udział wzięło 10 członków załogi oraz 4 kremy. Próbki były nałożone na kawałki chleba pszenno-żytniego, testujący nie wiedzieli, która próbka dotyczy konkretnego kremu. Ocieniali w skali od 1 do 4 każdą próbkę. Wygrał Chocofini z Biedronki, a po nim Nussi z Netto, kremy z Lidla i Kauflandu były chyba na tym samym ostatnim poziomie (miały też najmniej orzechów - 0,01%). Dla mnie wszystkie smakowały tak samo :P


 6.października odwiedzili nas uczniowie ze szkoły w Kudowie Zdroju :)


7.października odbyła się wycieczka z okazji EDP 2018

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty