środa, 1 stycznia 2020

Rok 2019 - podsumowanie działań zespołu

Uczestnicy ostatniego w 2019 r. obrączkowania ptaków przy Stacji Ornitologicznej UWr mieli okazję obejrzeć prezentację na temat działań obrączkarskich zespołu. Jeśli to przegapiliście - podsumowanie zamieszczamy również w niniejszym poście.
Jednym z podstawowych pytań jakie nasuwają się pod koniec roku jest: ile ptaków zaobrączkowaliśmy. Rok 2019 był pracowity, sądząc po liczbie założonych obrączek. Wedle wszelkich obliczeń założyliśmy ich ponad 5000 (ale liczba ta może ulec niewielkiej zmianie po tym, jak ostatecznie przepiszemy zeszyty z Obozu Bukówka - mogły się nam wkraść drobne błędy rachunkowe).
Na poniższym zestawieniu zauważycie, że w sumie (od początku działalności) zaobrączkowaliśmy ponad 30 tys. ptaków. 
 

Większość ptaków została przez nas zaobrączkowana na Obozie (o czym za chwilę), ale najlepszy pod względem liczby obrączek dzień nastąpił jeszcze przed obozem - pod koniec maja na wyspie zb. Kozielno, gdzie obrączkujemy mewy. Tym samym z podium został wypchnięty całkiem udany dzień z Bukówki r. 2016.


Do szerokiego grona obrączkarzy, którzy choć raz pracowali z naszym zespołem, dołączył Kuba - JSZ:


Członkiem zespołu posiadającym największe udziały w liczbie zaobrączkowanych ptaków, pozostaje Gosia:

Wybrane inne slajdy z podsumowania rocznego:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty