czwartek, 23 stycznia 2020

Akcja Karmnik 2019/20 - czwarty odłów

W drugi weekend stycznia odbył się czwarty odłów Akcji Karmnik w Rudzie Milickiej. Tym razem zbiegł się z terminem liczenia ptaków w ramach monitoringu zimujących ptaków wodnych (MZPW) oraz gęsi na noclegowiskach - tak zwany przez nas "weekend wszystkomający" 😋 Na szczęście w dniu odłowu, gdy większość z nas sprawdzała różne stawy mniej i bardziej odległe od stacji, na straży sieci mogła zostać Ola i rozpocząć obrączkowanie o czasie, a pozostali uczestnicy wracali po policzeniu gęsi 😉
Jesteśmy za półmetkiem sezonu 2019/20, sprawdźmy jak wypada ten sezon w porównaniu z poprzednim.


Przypominamy, że sieci stoją tak samo oraz warunki karmienia nie różnią się między sezonami. Tabela z lewej strony zawiera dane z aktualnego sezonu, natomiast tabela z prawej dane z ubiegłej zimy. Nie trzeba więcej pisać, na pewno sami widzicie różnice. Na pocieszenie dodam, że ostatnio doszedł nam nowy gatunek w sezonie - czyż (młody samiec), a po zwinięciu sieci przy karmniku kręciły się czubatki - nadzieja jeszcze nie umarła 😀 (przynajmniej na różnorodność gatunkową w sieci oraz ciekawe kontrole tutejszych rezydentów).


Pod linkiem znajdziecie aktualności na blogu projektu Akcji Karmnik, chyba są miejsca z lepszą zimą 😏

Na kolejny odłów zapraszamy w sobotę 25. stycznia.
Prosimy o zgłoszenia udziału mailowo na wrolor@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty