wtorek, 2 sierpnia 2016

Zapraszamy na obóz Bukówka 2016


Zapraszamy na kolejny sezon prac wspaniałego obozu obrączkarskiego w sudeckiej dolinie!
Planujemy wystartować jeszcze wcześniej niż w zeszłym roku czyli w weekend 6-7 sierpnia. W poniedziałek 8 sierpnia obóz powinien hulać już pełną parą. Planujemy zakończyć prace 20 października (jeśli siły i pogoda pozwolą).
Kontakt do organizatorek obozu: Gosia 693 494 796, Hania 507 454 457

Tradycyjnie zapisy na obóz prowadzimy poprzez adres obozbukowka@gmail.com
W mailu zgłoszeniowym powinny się znaleźć następujące informacje:
- imię i nazwisko
- dane kontaktowe (nr telefonu)
- planowany termin przyjazdu i odjazdu
- doświadczeniu w tego tupu akcjach
- posiadanie lub brak własnego namiotu

Jeśli jakimś cudem nie wiesz czym jest Obóz Bukówka oto odpowiedzi na najczęstsze pytania:

Czym jest obóz Bukówka?
Bukówka jest obozem ornitologicznym działającym w ramach KSSOP. Działalność obozu polega na odławianiu w specjalne sieci ptaków (głównie niewielkich wróblowych) i znakowaniu ich obrączkami zakładanymi na nogę. Ptaki są również mierzone i ważone. Załoga obozu uczestniczy w regularnym wyciąganiu ptaków z sieci (tzw. obchodach) oraz wszelkich innych pracach obozowych. Uczestnictwo w obozie ornitologicznym to doskonały sposób na obcowanie z ptakami, jednocześnie okazja do pogłębienia swojej pasji i wiedzy dotyczącej szeroko pojętej przyrody oraz aktywny wypoczynek.Jakie są warunki na obozie?
Warunki są „polowe”. Załoga obozu śpi w namiotach, do dyspozycji jest również duży namiot kuchenno-socjalny, wyposażony w piecyk, kuchenkę gazową, podstawowe naczynia i sztućce. Nie ma dostępu do bieżącej wody ani elektryczności. Telefon można podładować w samochodzie (z reguły jest jakiś na miejscu). Gotujemy wspólne obiady, obowiązywać będzie składka na jedzenie w wysokości 5 zł za dzień (do negocjacji jeśli przywieziecie ze sobą zrobione wcześniej zakupy lub przetwory domowej roboty). Osoby, które spędzą na obozie dłużej niż 8 dni lub przyjadą ratować trudną sytuacje kadrową w obsadzie obozu, będą miały zniżkę. Istnieje też możliwość zakwaterowania w pobliskich agroturystykach http://www.miszkowice.pl/category/agroturystyki/ (noclegi należy załatwić we własnym zakresie).
Jak dojechać trafić do obozu samochodem?

Kierując się od autostrady A4 można jechać drogą krajową nr 5 do Kamiennej Góry (choć nie ważne którą drogą, ale ważne żeby dojechać do Kamiennej Góry). Następnie należy kierować się na Jelenią Górę drogą wojewódzką nr 376. Radzimy nie jechać przez Lubawkę. Za Kamienną Górą (po przejechaniu przez przejazd kolejowy), na pierwszym większym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo na Miszkowice (drogowskaz "Miszkowice 10"). Po dojechaniu do Miszkowic można wybrać jedna z dwóch dróg do obozu (spory o to która z nich jest lepsza trwają do dziś). W Miszkowicach, na pierwszym skrzyżowaniu (zaraz za mostem nad niewielkim ciekiem, obok punktu aptecznego) można skręcić w uliczkę w lewo (niebieska linia przerywana na mapie poniżej) lub pojechać dalej drogą główną. W przypadku wybrania pierwszej możliwości, należy jechać uliczką przez 100 m po czym skręcić w prawo w szutrową drogę prowadzącą między domy, kontynuować jazdę cały czas prosto, przejechać przez podwórze i most i dalej polną drogą prosto. Po ok 400 m po prawej stronie pojawi się obóz. Jeżeli pojechaliście drogą główną obok punktu aptecznego, po chwili dojedziecie do kolejnego mostu. Bezpośrednio za nim należy skręcić w lewo (drogowskaz na Lubawkę) i po ok 100 m, za przystankiem PKS skręcić w szutrową drogę w lewo, spośród trzech, należy wybrać środkową. Dalej należy trzymać się drogi wg czerwonej linii na mapce poniżej (nie jechać wzdłuż rzeczki). Po około 700m dotrzecie do obozu.


Kto może przyjechać na obóz?

Praktycznie każda pełnoletnia (lub „prawie” pełnoletnia) osoba, będąca gotowa na spanie w namiotach w czasem niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zdolna do przeżycia bez bieżącej wody, stałego dostępu do elektryczności i innych wygód współczesnego świata. Nie trzeba być ornitologiem, nie trzeba nic wiedzieć, wystarczą dobre chęci i humor. Nie ma przeszkód, aby przyjechać z dziećmi (o ile rodzice zadeklarują pełną kontrolę nad nimi).


Na zachętę zapraszamy do obejrzenia filmu z sezonu 2015 :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty