poniedziałek, 24 września 2018

Pentada 53 (18-22 września 2018)


W dziesiątej pentadzie (licząc od rozpoczęcia obozu) zaobrączkowaliśmy 232 ptaki, z 30 gatunków. Skontrolowaliśmy 83 z obrączkami, z czego 6 ptaków nosiło obrączki z poprzednich sezonów, a jeden z Czech :) Doczekaliśmy się pierwszej kontroli pierwiosnka (fycola) zaobrączkowanego poza obozem. Oczywiście tradycyjnie już wcześniej ptaka obrączkowali Czesi (czas zacząć przesyłać sobie liściki wetknięte w obrączki, tak dobrze nam idzie łapanie ptaków z czeskimi obrączkami ;) Z innych ciekawostek, złapał się nowy gatunek dla Buki, którego się nikt nie spodziewał - MAZUREK :) a 20. IX doczekaliśmy się 2000 ptaka sezonu, co jak się okazuje staje się już tradycją (również w roku '15 i '17 przekraczaliśmy drugi tysiąc dokładnie 20.IX). Obrączkarzami w tej pentadzie były: Kamila (KGR), Sonia (SLA) i Karolina Prochowska (KPR). W załodze pracowali: Kacper K., Wojtek, Witek, Jowita, Kacper P., Sonia, Paweł B., Wiktoria Jaworska, Gosia S., Klaudia Sz., Boguś, Mariusz i Martyna. Załoga się cieszy bo Kacper przywiózł GRY!! :D (Tajniaków i Carcassonne).Pierwsza dziesiątka zaobrączkowanych gatunków:
1) pierwiosnek (84)
2) rudzik (44)
3) kapturka (16)
4) dymówka i pokrzywnica (14)
6) śpiewak (8)
7) czeczotka brązowa (6)
8) modraszka i raniuszek (5)
10) bogatka i pliszka siwa (4)

Doszły nowe gatunki dla sezonu: brzegówka, pełzacz leśny i kopciuszek.


 Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na działalność obozu - cel osiągnięty! DZIĘKUJEMY!!! Będąc w radosnym nastroju przedłużamy działanie obozu o tydzień - zwijamy się 28.października.


18.września wspominaliśmy wydarzenia sprzed 6 lat - pierwsze 10 dni partyzanckiego obozu nad Bukówką :) (18-28 września 2012).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty