niedziela, 13 sierpnia 2017

Pentada 45 (9-13 sierpnia 2017)

Przez całą Polskę, także przez nasz obóz, przetoczyły się silne fronty burzowe. Poza obfitym opadem gradu nie dały się na szczęście poznać ze złej strony. 
W pierwszej w tym sezonie pełnej pentadzie zaobrączkowaliśmy 333 ptaki z 35 gatunków, a także schwytaliśmy 69 "retrapów" i 15 "kontroli". Wynik odłowów jest bardzo zbliżony do zeszłorocznego (w tym samym przedziale czasowym zaobrączkowaliśmy 326 ptaków).
Średnia liczba ptaków obrączkowanych w ciągu dnia wyniosła 67 osobników, co jest wynikiem dobrym w porównaniu z poprzednimi latami. 


W tej pentadzie kierownikiem była Gosia (GPT), a następnie Ola (OWA). Załoga składała się z 26 osób, byli to: Paweł, Krzyś, Paweł i Asia, Kacper, Ania i Krzysztof, Marcelina, Bartek, Ola, Mateusz, Maks, Sonia, Kuba, Kasia i Ksawery, Emilia, Ania, Kamil, Tomek + Marzena + Maciek, Benek, Antek, Agnieszka i Rysiu.

Wśród zaobrączkowanych gatunków wciąż bez nowości, a pierwsza dziesiątka to:
1)        pierwiosnek 51
2)        piecuszek 31
3)        czeczotka 29
4)        modraszka 26
5)        dymówka 25
6)        kwiczoł 20
7)        gajówka 19
8)        cierniówka i trzcinniczek 18
10)    łozówka 15

Ciekawszymi gatunkami w tej pentadzie były: słowik szary (bardzo rzadki ptak na Śląsku, ósmy w historii obozu), słowik rdzawy (całkiem pospolity na Śląsku, ale rzadki w naszych sieciach! dopiero dziewiąty osobnik), derkacz (drugi w historii obozu), dziwonia (piąta w historii obozu).

 

Kilka zdjęć z życia na obozie w prezentowanej pentadzie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty