wtorek, 14 lipca 2015

Zapraszamy do pomocy w obrączkowaniu łabędzi krzykliwych


Zapraszamy do udziału w obrączkowaniu łabędzi krzykliwych na stawach w zachodniej części Doliny Baryczy (i może też w innych miejscach).
Na pewno będziemy działać na stawie przy DK 5, przy miejscowości Sanie (jak co roku). Inne miejsca są jeszcze do sprawdzenia.
Akcja łapania odbędzie się w niedzielę (19 lipca) oraz jeśli będą chętni, w sobotę (18 lipca).
Na miejsce dojedziemy samochodami z Wrocławia. Godzina wyjazdu i inne szczegóły organizacyjne dogadamy w kręgu zainteresowanych.

Proszę zgłaszać się mailowo na adres: wrolor@gmail.com lub telefonicznie pod numer 693 494 796

Przypominamy, że łapanie polega na chodzeniu po płytkim stawie i ściganiu łabędzi w trzcinowisku. Dlatego należy posiadać odpowiedni strój ;-) (np. stare trampki, dres lub inne spodnie nienasiąkające wodą). Osoby, które nie potrafią pływać, też mogą wziąć udział, w roli osoby pilnującej grobli (łabędzie lubią uciekać ze stawu).
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z zeszłego sezonu.
Łabędzie łapiemy po to, żeby oznakować je obrączkami ornitologicznymi. Podczas akcji można dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat łabędzi krzykliwych i niemych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty