piątek, 10 lipca 2015

Obrączkowanie bocianów 2015

W tym roku obrączkowaliśmy bociany białe 7 lipca, obszar naszych działań był podobny do zeszłorocznego, ale poszerzony o południowo-zachodnie okolice Żmigrodu. Zaczęliśmy jak ostatnio, o 8 rano w Węglewie - tam w tym roku tylko dwa młode. Następnie minęliśmy Barkówko, bo tym razem parze bocianów nie udało się odchować młodych, choć w ubiegłym sezonie tam była piątka. Dalej pojechaliśmy do następujących miejscowości: Białawy Wielkie, Lubiel, Trzcinica Wołowska, Pełczyn, Smogorzówek, Baszyn, Wyszęcice, Dąbie, Borzęcin, Sanie, Radziądz, Ruda Żmigrodzka. Zaobrączkowaliśmy pisklęta bocianów białych w 14 gniazdach, w większości były dwa młode (w dziewięciu). Największa liczba piskląt to trzy i tak było w dwóch gniazdach - w Radziądzu (zachód) i w Rudzie Żmigrodzkiej. Akcję skończyliśmy po 17, były jeszcze bociany w gniazdach, ale w nas za brakło sił. Uważamy, że wynik naszego obrączkowania jest dobry, bo 29 młodych bocianów zostało oznakowanych :-) I śmieci z kilku gniazd usunięte.
Zapraszamy do fotorelacji na facebooku oraz do obejrzenia filmu Krzysia Koniecznego https://www.youtube.com/watch?v=N4A2_To4ot0&t=7s

GPT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty