sobota, 22 grudnia 2018

Akcja Karmnik 2018/19 - wyniki po 2. odłowie


Odłów drugi udał się 😎 Pewnie zastanawiacie się, dlaczego miałby się nie udać? Otóż, to był pierwszy odłów w historii Akcji Karmnik prowadzonych przez Odrę i "praOdrę", na którym mnie nie było (8. sezonów + początek 9. = 57 odłowów o.O ) Nie było też Hani. Jednak nie jesteśmy niezastąpione :P W tym czasie razem z Hanią, byłyśmy na konferencji, o której poczytacie w innym poście.
Co poza tym, że odłów się udał? No właśnie, ciężko wyciągnąć informacje od uczestników... pojawia się słowo "dobrze". No to chyba dobrze ;) Ptaki były, załoga była, był też śnieg, w śladowych ilościach ale był :) Karmnikiem dowodzili: Ola (OWA) i Groszek (PGR) oraz doświadczona załoga: Kwachu, Tosiu, Konrad, Kamil, Emila, Gosia S., Marcela i dzielni pomocnicy 💪

Zaobrączkowaliśmy 99 ptaków z 7 gatunków oraz schwytaliśmy 139 ptaków z obrączkami (kontroli z lat poprzednich i retrapów).
Poniżej zestawienie obu odłowów w tym sezonie:


Do listy sezonowej doszły nam dwa nowe gatunki: raniuszek i dzięcioł duży, a do listy ringerów naszej AK - dwoje obrączkarzy, którzy je zaobrączkowali - Klaudia (KLI) i Marcin (MPR).
Odwiedziło nas ponownie sporo ptaków z obrączkami, ale chyba nie wszystkie były w siatce przy karmniku. Na szczęście to właśnie dzięki retrapom można robić prawdziwą naukę przy karmniku 😃

W rankingu krajowym, w tym odłowie plasujemy się na czwartej pozycji, ale mieliśmy najwięcej retrapów! Dzięki czterem ptakom na prowadzenie wybiła się ekipa z SPN (Słowiński Park Narodowy), a Podlasie wylądowało na drugim miejscu. Na trzecie miejsce wskoczył Achil (dziesięć ptaków przed nami).
Wielka tabela wyników dostępna jest pod linkiem: http://akcjakarmnik.blogspot.com/

Poniżej kilka ujęć oczami Tosia:


Edit: przygotowując dane do wprowadzenia do POLRING, okazało się, że dwa retrapy ukryły się w zeszycie bez literki "R". Dlatego nastąpiła zmiana wyniku odłowu ze 101 zaobrączkowanych ptaków na 99.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty