sobota, 22 grudnia 2018

Akcja Karmnik 2018/19 - wyniki po 2. odłowie


Odłów drugi udał się :) Pewnie zastanawiacie się, dlaczego miałby się nie udać? Otóż, to był pierwszy odłów w historii Akcji Karmnik prowadzonych przez Odrę i "praOdrę", na którym mnie nie było (8. sezonów + początek 9. = 57 odłowów o.O ) Nie było też Hani. Jednak nie jesteśmy niezastąpione :P W tym czasie razem z Hanią, byłyśmy na konferencji, o której poczytacie w innym poście.
Co poza tym, że odłów się udał? No właśnie, ciężko wyciągnąć informacje od uczestników... pojawia się słowo "dobrze". No to chyba dobrze ;) Ptaki były, załoga była, był też śnieg, w śladowych ilościach ale był :) Karmnikiem dowodzili: Ola (OWA) i Groszek (PGR) oraz doświadczona załoga: Kwachu, Tosiu, Konrad, Kamil, Emila, Gosia S., Marcela i dzielni pomocnicy :)

Zaobrączkowaliśmy 101 ptaków z 7 gatunków oraz schwytaliśmy 137 ptaków z obrączkami (kontroli z lat poprzednich i retrapów).
Poniżej zestawienie obu odłowów w tym sezonie:

Do listy sezonowej doszły nam dwa nowe gatunki: raniuszek i dzięcioł duży, a do listy ringerów naszej AK - dwoje obrączkarzy, którzy je zaobrączkowali - Klaudia (KLI) i Marcin (MPR).
Odwiedziło nas ponownie sporo ptaków z obrączkami, ale chyba nie wszystkie były w siatce przy karmniku ;) Na szczęście to właśnie dzięki retrapom można robić prawdziwą naukę przy karmniku :D

W rankingu krajowym, w tym odłowie plasujemy się na czwartej pozycji, ale mieliśmy najwięcej retrapów! Dzięki czterem ptakom na prowadzenie wybiła się ekipa z SPN (Słowiński Park Narodowy), a Podlasie wylądowało na drugim miejscu. Na trzecie miejsce wskoczył Achil (dziesięć ptaków przed nami) ;)
Wielka tabela wyników dostępna jest pod linkiem: http://akcjakarmnik.blogspot.com/

Poniżej kilka ujęć oczami Tosia: Do zobaczenia na następnym karmniku w weekend 29-30 grudnia 2018 roku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Pentada 55 (28 września - 02 października 2018)

Dokąd zmierzasz czerwona kresko? Liczbowo z pentady na pentadę obrączkujemy coraz więcej ptaków, ale w porównaniu z poprzednimi sezonami p...

Popularne posty