sobota, 10 lutego 2018

Akcja Karmnik 2017/2018 - odłów V

Piąty odłów przy stacyjnym karmniku wypadł średnio. W sumie schwytaliśmy 74 osobniki, ale tym razem więcej złapanych ptaków posiadało obrączki niż dostało (38 do 36, patrz tabela poniżej).

Schwytaliśmy 6 gatunków, a dwa z nich: dzięcioł duży i sikora uboga już miały obrączki (nasze, założone na poprzednich odłowach). Zaobrączkowaliśmy 36 osobników z 4 gatunków. Natomiast wśród ptaków z obrączkami, cztery posiadały obrączki założone przed trwającym sezonem zimowym. Dwa zostały zaobrączkowane podczas marcowej konferencji KSSOP w 2017 roku (bogatka i modraszka), która odbyła się tutaj w Stacji Ornitologicznej. Kolejne dwa, a właściwie dwie bogatki, zostały zaobrączkowane w sezonie zimowym 2013/2014, również przy Stacji.
Tak jak na poprzednich odłowach, w sieci królowały bogatki. Poniżej przedstawiamy tabelę z gatunkami i liczebnościami ze wszystkich przeprowadzonych odłowów.

Zapraszamy na kolejne odłowy w następujących terminach:
6 odłów - 11.02.2018
7 odłów - 26.02.2018 (poniedziałek)

Chęć przyjazdu na odłów AK koniecznie zgłoście nam na maila: wrolor@gmail.com
W tym sezonie można nocować przed odłowem w hoteliku Stacji Ornitologicznej UWr. 

Poniżej ranking punktów Akcji Karmnik w Polsce. W piątym odłowie zajęliśmy 12 miejsce.
źródło: akcjakarmnik.blogspot.comPoniżej kilka zdjęć z odłowu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty