czwartek, 25 stycznia 2018

Akcja Karmnik 2017/2018 - odłów III i IV

Po trzecim odłowie, nie mieliśmy się czym chwalić, zaobrączkowaliśmy 32 ptaki i nasze morale lekko podupadły. Obawialiśmy się, że jeśli zima nie przyjdzie jak należy (ze śniegiem i przymrozkiem), nasze wyniki będą coraz słabsze. Oczywiście ptaki ładnie pokazywały się przy karmniku i sprytnie wymijały sieci jak podczas drugiego odłowu.Ranking Akcji Karmnik po trzecim odłowie:


Czwarty odłów odbył się w "weekend wszystko mający", czyli jedyny taki zimowy weekend, gdy oprócz AK liczymy zimujące ptaki wodne na różnych rzekach i zbiornikach oraz gęsi na noclegowiskach. Na szczęście udało się to wszystko połączyć z karmnikowym odłowem i w końcu ptaki ponownie dopisały :) Zaobrączkowaliśmy ich 79 z 10 gatunków, do tego skontrolowaliśmy 43 retrapy i kontrole. Z nowych gatunków pojawił się pełzacz leśny, czeczotka, zięba :) Tym sposobem wróciliśmy do czołówki Karmnikowego rankingu punktów obrączkarskich :D
Poniżej przedstawiamy tabelę z gatunkami i liczebnościami.
oraz ranking krajowy:
Zapraszamy na kolejne odłowy w następujących terminach:
5 odłów - 28.01.2018
6 odłów - 10-11.02.2018
7 odłów - 24-25.02.2018

Chęć przyjazdu na odłów AK koniecznie zgłoście nam na maila: wrolor@gmail.com
Istnieje możliwość przenocowania przed odłowem w hoteliku Stacji Ornitologicznej UWr.

Poniżej kilka zdjęć z obu odłowów:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty