środa, 23 września 2015

EDP na Buce 2015


Z okazji Europejskich Dni Ptaków (wydarzenie związane z jesienną migracją ptaków) 4 października 2015 zapraszamy na obóz ornitologiczny nad Bukówką. 
Każdy może przyjść i zobaczyć jak wygląda obrączkowanie ptaków oraz wziąć udział w życiu obozowym. Będziemy opowiadać o ptakach, ich migracjach i oznaczaniu. Pierwsza kontrola sieci ornitologicznych (obchód) odbywa się od 7 rano i powtarzana jest co godzinę, ostatnia kontrola jest po zapadnięciu zmroku (ok. 20).

Telefon kontaktowy: 
Gosia - 693494796

Obóz zlokalizowany jest w malowniczej Kotlinie Kamiennogórskiej, u stóp Karkonoszy, na brzegu zbiornika Bukówka. Bliskość wysokich gór oraz obecność doliny ze zbiornikiem wodnym powodują, że w tym miejscu następuje kumulacja przelotu ptaków w trakcie ich jesiennej wędrówki na południe. To stwarza niepowtarzalną okazję do ich badania, obserwowania, poznawania. Chwytanie, obrączkowanie i wypuszczanie ptaków to niezwykła okazja do poznania ich z bliska. Przyjechać na nasz obóz może każdy, jesteśmy bowiem otwarci na wszystkich przyjaznych ludzi, zainteresowanych otaczającą przyrodą. 

Odwiedzając nasz obóz warto zabrać ciepłą odzież (poranki oraz wieczory są bardzo chłodne), kalosze oraz kurtkę przeciwdeszczową. 

Dojazd do obozu:
Można dojechać samochodem drogą krajową nr 5 do Kamiennej Góry, a następnie kierować się na Jelenią Górę drogą wojewódzką nr 376. Za Kamienną Górą, na pierwszym większym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo na Miszkowice (drogowskaz "Miszkowice 10"). W Miszkowicach, za mostem (pod koniec miejscowości), należy skręcić w lewo (jechać powoli) i zaraz za przystankiem autobusowym, znów skręcić w lewo (w nieutwardzoną drogę), spośród trzech, należy wybrać środkową. Dalej należy trzymać się drogi wg niebieskiej linii na poniższej mapce (nie jechać wzdłuż rzeczki). Po około 700m dotrzecie do obozu.
Istnieje również dobry dojazd PKS-em. Należy dojechać do Kamiennej Góry autobusem PKS (regularne kursy z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha). W Kamiennej Górze trzeba wsiąść w autobus do Jarkowic, który jedzie przez Lubawkę i Miszkowice (kilka kursów dziennie). Wysiąść w Miszkowicach na pierwszym przystanku. Dalej kierować się tak jak w przypadku dojazdu samochodem (od przystanku autobusowego).

Bieżące informacje na temat obozu można znaleźć również na facebooku https://www.facebook.com/obozbukowka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Pentada 55 (28 września - 02 października 2018)

Dokąd zmierzasz czerwona kresko? Liczbowo z pentady na pentadę obrączkujemy coraz więcej ptaków, ale w porównaniu z poprzednimi sezonami p...

Popularne posty