niedziela, 24 sierpnia 2014

Buka ruszyła pełną parą

Grupa rozstawiająca obóz
20 sierpnia sześcioosobowa grupa gospodarzy i pomocników dotarła na miejsce obozu. Do wieczora zmontowaliśmy to co na obozie najważniejsze: namiot główny, kozę i pierwsze sieci na ptaki ;)
Po 4 dniach odłowów nie wiadomo czego sobie życzyć: żeby dalej było dużo ptaków, czy może żeby sobie na chwilę odpuściły, bo nie mamy czasu na rozstawienie ostatnich sieci ;-)

Już >250 ptaków z >25 gatunków, w tym: świerszczaki, strumieniówki, czeczotki, zimorodki, gąsiorek, dzięcioł duży, wilga... Jak co roku dominuje pierwiosnek.
Nad głowami zaczyna się przelot szponiastych - Brama Lubawska to dobry szlak migracyjny. Nad zbiornikiem zatrzymują się różne czaple i chruściele - jest czego posłuchać w nocy (do tego koncertu niedługo dołożą się ryczące jelenie). 


Ptaki zaobrączkowane (na zielono) + 2 kontrole (na żółto)

Warunki w obozie wysoce komfortowe: mimo chłodnych nocy grzejemy się w suchym, przestronnym namiocie socjalnym z kozą, jest kuchnia, łazienka z prysznicem :-D Ogólnie nie brakuje niczego poza wesołymi ludźmi, więc zapraszamy!  
Cały wrzesień jest do waszej dyspozycji (szczególnie od 6 września potrzebujemy załogi - dziurawo mamy w grafiku!), również dla obrączkarzy mamy wiele wolnych miejsc. Piszcie na adres akcjabukowka2014@gmail.com

Gatunki, które już nas odwiedziły

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty