piątek, 1 sierpnia 2014

Zapisy na Akcję Bukówka już otwarte!


Wraz z SKN Ornitologów UWr serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, obrączkarzy, ptasiarzy, przyrodników oraz inne osoby chcące odpocząć od zgiełku miasta, na obóz ornitologiczny Akcja Bukówka (Buka) 2014!

Startujemy od 20 sierpnia, planujemy posiedzieć do 15 października.

Zapisy prowadzimy za pomocą
formularza. W razie pytań prosimy pisać na maila:
akcjabukowka2014@gmail.com


 
Dojazd
Można dojechać samochodem drogą krajową nr 5 do Kamiennej Góry, a następnie kierować się na Jelenią Górę drogą wojewódzką nr 376. Za Kamienną Górą, na pierwszym większym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo na Miszkowice (drogowskaz "Miszkowice 11"). W Miszkowicach, za mostem (pod koniec miejscowości), należy skręcić w lewo (jechać powoli) zaraz za przystankiem autobusowym, znów skręcić w lewo (w nieutwardzoną drogę), spośród trzech, należy wybrać środkową. Dalej należy trzymać się drogi wg niebieskiej linii na poniższej mapce (nie jechać wzdłuż rzeczki). Po około 700m dotrzecie do obozu.

Istnieje również dobry dojazd PKS-em. Należy dojechać do Kamiennej Góry autobusem PKS (regularne kursy z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha). W Kamiennej Górze trzeba wsiąść w autobus do Jarkowic, który jedzie przez Lubawkę i Miszkowice (kilka kursów dziennie).

Istnieje też możliwość dojazdu pociągiem do Lubawki, ale uwaga: kursuje tylko w sierpniowe weekendy (z Jeleniej Góry i Wrocławia).


Nocleg i wyposażenie
Nocujemy na terenie obozu w namiotach. Nie mamy namiotów do dyspozycji dla załogi (chyba, że ktoś z załogantów udostępni swój na czas wyjazdu do domu). Należy, więc zabrać ze sobą własny namiot, karimatę/materac, ciepły śpiwór. Noce nad Bukówką bywają zimne, tempetarura często spada poniżej 10°C (w bezchmurne noce). Ogólnie dobrze mieć w plecaku ciepłe skarpety, czapkę i rękawiczki na chłodniejsze chwile ;-)
We własnym zakresie można wynająć pokój w jednej z pobliskich agroturystyk http://www.miszkowice.pl/category/agroturystyki/.
W obozie znajduje się ogólnodostępna kuchnia (maszynka gazowa, regał ze wspólnym jedzeniem, garnki, naczynia, sztućce itp.). Na stanie obozu jest co najmniej jedna para kaloszy, w razie konieczności będą również wodery.Osoby, które nie były wcześniej u nas w obozie, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
Buka 2012

2 komentarze:

  1. Nie minęła jeszcze połowa czasu trwania projektu, a zebraliśmy już 51% potrzebnej kwoty minimalnej! Może więc uda się nam wyjść ponad ten próg i zakupić nie tylko sieci, ale też SPRZĘT OBOZOWY ułatwiający życie obozowe :D
    Dziękujemy wszystkim, którzy już nam pomogli i nadal zachęcamy pozostałych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszamy do zapisów na obóz! :-)
    Na Dolnym Śląsku o jedyna szansa na zobaczenie ptaków z bliska ;-)

    OdpowiedzUsuń

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty