czwartek, 19 września 2013

Łabędzie - sezon lęgowy 2013

W minionym już sezonie lęgowym staraliśmy się oznakować jak najwięcej dolnośląskich rodzin łabędzi. Był to nasz pierwszy sezon (w ubiegłym roku zaobrączkowaliśmy ptaki zaledwie z trzech rodzin, pod koniec sezonu). Dopiero nabywaliśmy doświadczenia w tym co najważniejsze, czyli w opracowywaniu dobrej strategii działania ;)
Udało nam się zaobrączkować łabędzie nieme (27 osobników) z dziewięciu rodzin (w tym z czterech na terenie Wrocławia) i jednego łabędzia niemego spędzającego lato w centrum Wrocławia oraz jedną rodzinę łabędzi krzykliwych (6 osobników). Dorosłym niemym z par, dokładaliśmy obrączki plastikowe, ułatwiające ich identyfikacje z większej odległości. Takie dodatkowe obrączki dołożyliśmy też pisklętom z Witoszówki, zaobrączkowanym przez inną ekipę obrączkarzy. Pisklęta z tej rodziny mogą zimować u naszych południowych sąsiadów :) Łabędziom krzykliwym zakładaliśmy obroże szyjne z projektu znakowania lęgowych łabędzi krzykliwych w Polsce.

Lęgowe łabędzie nieme


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty