piątek, 10 marca 2017

VI zjazd KSSOP w Dolinie Baryczy


Za nami IV Zjazd KSSOP (czyli Krajowej Sieci Stacji Obrączkowania Ptaków, do której należy nasz Obóz Bukówka). W tym roku to nam przypadła rola organizatorów, spotkaliśmy się w Dolinie Baryczy, w Stacji Ornitologicznej UWr.

Od piątku do niedzieli oglądaliśmy slajdowiska z bliskich i dalekich wypraw, sesje sprawozdawcze z działalności poszczególnych obozów w roku 2016, prezentacje z badań nad wędrówkami i ekologią lęgową ptaków, oraz poznaliśmy walory przyrodnicze i poza przyrodnicze Doliny Baryczy.
W niedzielny, pogodny lecz chłodny poranek, uruchomiliśmy sieci przy miejscowym karmniku. Obrączkarze pracujący na różnych stacjach badawczych mieli okazję - pierwszy raz od powstania idei KSSOP - przez chwilę popracować razem. Ten miły akcent wzbogacił nie tylko konferencję, ale też konto ODRY: o 171 zaobrączkowanych ptaków, 7 kontroli i - co dla nas najważniejsze - aż o 11 nowych obrączkarzy zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty