wtorek, 30 czerwca 2015

Myślisz urlop, mówisz: Buka! - Zapisy na obóz Bukówka 2015 otwarte

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, obrączkarzy, ptasiarzy, przyrodników oraz inne osoby chcące odpocząć od zgiełku codziennego życia na obóz ornitologiczny Bukówka (Buka) 2015!


Czym jest obóz Bukówka?
Bukówka jest obozem ornitologicznym działającym w ramach KSSOP. Działalność obozu polega na odławianiu w specjalne sieci ptaków (głównie niewielkich wróblowych) i znakowaniu ich obrączkami zakładanymi na nogę. Ptaki są również mierzone i ważone. Załoga obozu uczestniczy w regularnym wyciąganiu ptaków z sieci (tzw. obchodach) oraz wszelkich innych pracach obozowych. Uczestnictwo w obozie ornitologicznym to doskonały sposób na obcowanie z ptakami, jednocześnie okazja do pogłębienia swojej pasji i wiedzy dotyczącej szeroko pojętej przyrody oraz aktywny wypoczynek.

Jakie są warunki na obozie?
Warunki są „polowe”. Załoga obozu śpi w namiotach, do dyspozycji jest również duży namiot kuchenno-socjalny, wyposażony w piecyk, kuchenkę gazową, podstawowe naczynia i sztućce. Nie ma dostępu do bieżącej wody ani elektryczności. Telefon można podładować w samochodzie (z reguły jest jakiś na miejscu). Gotujemy wspólne obiady, obowiązywać będzie składka na jedzenie w wysokości 5 zł za dzień. Istnieje też możliwość zakwaterowania w pobliskich agroturystykach http://www.miszkowice.pl/category/agroturystyki/ (noclegi należy załatwić we własnym zakresie).

Kto może przyjechać na obóz?
Praktycznie każda pełnoletnia (lub „prawie” pełnoletnia) osoba, będąca gotowa na spanie w namiotach w czasem niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zdolna do przeżycia bez bieżącej wody, stałego dostępu do elektryczności i innych wygód współczesnego świata. Nie trzeba być ornitologiem, nie trzeba nic wiedzieć, wystarczą dobre chęci i humor. Nie ma przeszkód, aby przyjechać z dziećmi (o ile rodzice zadeklarują pełną kontrolę nad nimi).

 
Startujemy od 15 sierpnia, planujemy posiedzieć do 18 października, a jak możliwości pozwolą to dłużej ;-)


Zgłoszenia na obóz (oraz wszelkie pytania) należy przesyłać na: obozbukowka@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać następujące informacje:
- imię i nazwisko
- numer telefonu
- okres planowanego pobytu na obozie (data przyjazdu i data odjazdu)
- możliwość przyjechania z własnym namiotem
- doświadczenie w udziale w podobnych akcjach
Dojazd
Można dojechać samochodem drogą krajową nr 5 do Kamiennej Góry, a następnie kierować się na Jelenią Górę drogą wojewódzką nr 376. Za Kamienną Górą, na pierwszym większym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo na Miszkowice (drogowskaz "Miszkowice 10"). W Miszkowicach, za mostem (pod koniec miejscowości), należy skręcić w lewo (jechać powoli) i zaraz za przystankiem autobusowym, znów skręcić w lewo (w nieutwardzoną drogę), spośród trzech, należy wybrać środkową. Dalej należy trzymać się drogi wg niebieskiej linii na poniższej mapce (nie jechać wzdłuż rzeczki). Po około 700m dotrzecie do obozu.
Istnieje również dobry dojazd PKS-em. Należy dojechać do Kamiennej Góry autobusem PKS (regularne kursy z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha). W Kamiennej Górze trzeba wsiąść w autobus do Jarkowic, który jedzie przez Lubawkę i Miszkowice (kilka kursów dziennie). Wysiąść w Miszkowicach na pierwszym przystanku. Dalej kierować się tak jak w przypadku dojazdu samochodem (od przystanku autobusowego).
 
Bieżące informacje na temat obozu można znaleźć również na facebooku https://www.facebook.com/obozbukowka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich sezonów:Tak było rok temu. Zapraszamy do udziału w nadchodzącym sezonie :-)  

2 komentarze:

  1. O kurcze, ale super. Bardzo dobrze, że trwacie do października, bo urlopy zaplanowane... ale na pewno uszczknie się trochę czasu dla tej imprezy.Nigdy nie byłem, ale potraficie zachęcić!

    OdpowiedzUsuń
  2. Informuję, że pierwszy tydzień obozu już obłożony. Proszę o zapisywanie się na terminy od 24 sierpnia (od tego dnia potrzebujemy ludzi).

    OdpowiedzUsuń

Polecamy posta

Pentada 55 (28 września - 02 października 2018)

Dokąd zmierzasz czerwona kresko? Liczbowo z pentady na pentadę obrączkujemy coraz więcej ptaków, ale w porównaniu z poprzednimi sezonami p...

Popularne posty