czwartek, 12 marca 2015

Buka leci za granicę

Drapolowa rewelacja: pierwsza informacja o Bukowym ptaku za granicą! (a trzecia zwrotka w historii naszego młodego obozu).


Młodociany samiec krogulca, zaobrączkowany w październiku 2014, dotarł w Alpy Wschodnie: odległość 472 km. W styczniu 2015 (po 103 dniach) w trakcie - niestety - nieudanego polowania zginął śmiercią tragiczną na szybie domu. Miejsce znalezienia jego doczesnych szczątków to Rothenthurn – miasteczko i zamek nad rzeką Drawą i jezi. Millstatt, w austriackiej Karyntii. Obserwatorzy przysłali następujący dopisek: “Bird was found next to house, most likely killed during hunting attack, neck fracture confirmed, maybe flown against window”.

W 2014 roku zaobrączkowaliśmy 5 krogulców (jedyne jak do tej pory w historii obozu), z czego 4 przytrafiły się Gosi, a tylko jeden Oli. I to ten właśnie (szczęśliwy?) samiec, który złapał się w nie dla niego przeznaczoną chińską siatkę wróblaczą, po którego Ola zrobiła słynny już sprint w butospodniach, przyniósł nam taką wiadomość :-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty