poniedziałek, 29 września 2014

Europejskie Dni Ptaków na Buce


Z okazji Europejskich Dni Ptaków (wydarzenie związane z jesienną migracją ptaków) 5 października 2014 zapraszamy na obóz ornitologiczny nad Bukówką. 
Każdy może przyjść i zobaczyć jak wygląda obrączkowanie ptaków oraz wziąć udział w życiu obozowym. Będziemy opowiadać o ptakach, ich migracjach i oznaczaniu.
Pierwsza kontrola sieci ornitologicznych (obchód) odbywa się od 7 rano i powtarzana jest co godzinę, ostatnia kontrola jest po zapadnięciu zmroku (ok. 20). 
 
Telefony kontaktowe:
Ola - 691917887
Gosia - 693494796

Temat wydarzenia: ,,Ptaki wokół Nas - obrączkowanie"

Obóz zlokalizowany jest w malowniczej Kotlinie Kamiennogórskiej, u stóp Karkonoszy, na brzegu zbiornika Bukówka. Bliskość wysokich gór oraz obecność doliny ze zbiornikiem wodnym powodują, że w tym miejscu następuje kumulacja przelotu ptaków w trakcie ich jesiennej wędrówki na południe. To stwarza niepowtarzalną okazję do ich badania, obserwowania, poznawania. Chwytanie, obrączkowanie i wypuszczanie ptaków to niezwykła okazja do poznania ich z bliska. Przyjechać na nasz obóz może każdy, jesteśmy bowiem otwarci na wszystkich przyjaznych ludzi, zainteresowanych otaczającą przyrodą. Odwiedzając nasz obóz warto zabrać ciepłą odzież (poranki oraz wieczory są bardzo chłodne), kalosze oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  
Niestety po intensywnych deszczach droga dojazdowa do obozu bardzo się zepsuła i bardzo łatwo można się na niej zakopać. Dojazd do obozu jest utrudniony. Można jednak skorzystać z drogi alternatywnej (patrz mapa) i dojechać na skoszoną łąkę w pobliżu obozu (z tego miejsca dojście do obozu zajmuje poniżej 2 minut). Na drogę alternatywną wjeżdża się w Miszkowicach (koło punktu aptecznego i sklepu).

Ptakiem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków będzie SZPAK. 
Czy złapie się w nasze sieci? 
Zobaczcie sami! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy posta

Wrześniowe Kalibracje

Pod nieco zagadkowym tytułem opiszemy co ważnego dla światka obrączkarskiego wydarzyło się w pierwszych dniach września na Bukówce.

Popularne posty