wtorek, 30 grudnia 2014

Akcja Karmnik 2014/15


Wyniki w rankingu punktów biorących udział w Akcji Karmnik z całej Polski. 
źródło: http://akcjakarmnik.blogspot.com/

Po trzecim odłowie wyszliśmy na prowadzenie w rankingu AK :-) Co ciekawe, jak na razie zamiast dzwońców dominują u nas wróble :-)

Poniżej szczegóły dotyczące poszczególnych odłowów:

Odłów I
Wystartowaliśmy w dobrej formie, ptaki również :-) 
Podczas pierwszego odłowu, który odbył się 29.listopada 2014, zaobrączkowaliśmy 136 ptaków z 9 gatunków (sójka, rudzik, dzięcioł duży, zięba, dzwońce...) - kto nie był niech żałuje!
To trzeci w kolejności najlepszych dni w pięcioletniej historii naszej Akcji Karmnik :-)

Dzięcioł duży pierwszy raz zagościł na AK w Mirkowie ;-)
 


Odłów II
Podczas drugiego odłowu, który odbył się 14.grudnia 2014, zaobrączkowaliśmy 113 ptaków z 6 gatunków, w tym dwa krogulce :D i 35 wróbli. Czyżby wróble były nową specjalnością naszego punktu? Dzwońców było tylko 20, oczywiście każdy dostał dodatkowo plastikową obrączkę (umożliwiającą odczyt przy karmniku).

Paweł z młodą samicą krogulca


Dorosły samiec krogulcaOdłów III
Podczas trzeciego odłowu (świątecznego), który odbył się 28.grudnia 2014, oprócz świątecznych makowców i pierniczków, pojawiło się 71 ptaków bez obrączek z 9 gatunków, a więc było różnorodnie ;-)
Hitem odłowu była sierpówka! (92 gatunek ODRY), złapała się w sieć na ptaki wróblowe. W końcu, bo to nie pierwszy raz gdy wpadła w sieć, tylko do tej pory zawsze uciekała nim do niej dobiegliśmy. Poza sierpówką miłymi gośćmi były sikory ubogie i raniuszki :-)

Podczas odłowu zaobrączkowaliśmy siedmiotysięcznego ptaka dla naszego zespołu. Zaszczyt bycia 7-tysięcznikiem przypadł skromnemu mazurkowi. 
 
Sierpówka

Siedmiotysięczny ptak Odry
Sikora uboga (szarytka)

Raniuszek

Więcej zdjęć znajdziecie w albumie picasa, klikając na obrazek poniżej:


Akcja Karmnik 2014/15

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz